Naše chalupa aneb jak jedna změna přináší další

18.12.2018

  

Letošní advent mě překvapil obrovským zpomalením a zvnitřněním, jakého se mi ještě nedostalo. Cítím tu zimu, roční období, kdy příroda odpočívá, a jsem její součástí. Vypouštím téměř vše a pomalu se ohlížím za letošním bohatým rokem. Jaký byl, co jsme všechno zažili, co se změnilo. 

 

Přemýšlím, jak jedna změna přináší další a malými kroky se postupně dějou velké věci. Pro mě byla změna způsobu nakupování směrem ke společnému nakupování jedním z počátečních kroků, které mě postupně vedly a vedou až k celkové změně způsobu života. Při téhle rekapitulaci nemůžu zapomenout na chalupu, které se rychle stala nedílnou součástí našeho života, naší postupné cesty z města. 


 

 

Po několikaletém usilovném hledání jsme se vloni stali hrdými majiteli památkově chráněné roubené chalupy z přelomu 18. a 19. století na Kokořínsku. Na stavu chalupy se podepsal nejen čas (a tesaříci s mravenci), ale také necitlivé "moderní" zásahy, hlavně z 80. let. Čeká nás dlouhá rekonstrukce a pomalý přesun z pražského paneláku na vesnici. 

 

V tomhle příspěvku se chci prostřednictvím fotografií poohlédnout za první částí obnovy části chalupy, letošní výměnou trámů a pískovcových podezdívek tradičními postupy. Věřím, že udělá radost všem milovníkům starých stavení a bude příjemným osvěžením po všem tom vánočním úklidu, pečení a nákupech.

 

Pokud by vás chalupa a náš zatím letní venkovský život zajímal blíže, můžete se podívat na předchozí příspěvky o létu na chalupě, jablečném pyré a ovocném pergamenuJo a ten fousatý pán na fotkách je pan tesař. 

 

  

 

 

 

 

 

 

Sdílejte na Facebooku
Please reload

Máma dvou divoženek. Sběračka darů
přírody. Nadšená kuchařka experimentátorka, která věří ve zdravé jídlo. S radostí se dělí o zkušenosti, jak při společném nakupování ušetřit čas i peníze a omezit plastové obaly.

A také, co z těchto surovin a darů přírody připravit. 

 

Autorka ebooku Nakupujeme společně: Objevte 6 výhod komunitního nakupování.

Více o mně se dozvíte tady.

Denisa Šimlová

Máma dvou divoženek. Sběračka darů přírody. Nadšená kuchařka experimentátorka, která věří ve zdravé jídlo. S radostí se dělí o zkušenosti, jak při společném nakupování ušetřit čas i peníze
a omezit plastové obaly. A také, 
co z těchto surovin a darů přírody 
připravit.  

Více o mně se dozvíte tady.

Denisa 
 Stáhněte si ZDARMA 
Nova titulka_final_mini.png
Nejnovější příspěvky
Please reload

Rubriky
Please reload

Potkáme se na Facebooku
Instagram
Please reload