Černo-malinové poblouznění

26.06.2018

 

Za humny na chalupě jsme s divoženkama objevily úplnou plantáž černých malin. Překvapilo mě, že je místní nesbírají. Připadala jsem si jako v ráji. Nikdy jsem nic takového neviděla. Bylo jich tam tolik! Tak úžasně dobré. Tolik chutnaly mně i divoženkám.

 

Sbíraly se skoro samy. Vílenku to moc bavilo a přemlouvala mě na další. Divohalka sbírala do pusy, případně užírala nasbírané. Podle barvy vypadala, že se na sběru podílela nejvíce. Zmazané jsme ale byly všechny. Já poškrábaná od malin a ostružin, popálená od kopřiv, ale naprosto šťastná. Ani jsem si nevšimla, že jsem si roztrhla své památeční montérky po tetě.

 

 

Za dva dny jsme nasbíraly dvě velké mísy. A snědly jsme jich tolik, až jsem se bála, zda to naše žaludky unesou. Vyráběly jsme z nich ovocný pergamen a pyré s trochou jablek. Zavařily se špetkou soli i zavřely do skleniček. Přidaly do ranní kaše i prvního letošního crumblu z ovesných vloček. Zkoušely na chleba s tahini a burákovým máslem. Čirá radost.

 

Pídila jsem se, kde se tam vzaly, zda se rozrostly z nějaké zahrady. Prý tam před dvaceti lety sousedka zasadila jeden prut, asi aby jí nezarostly zahradu. Patří jí náš velký dík. 

 

Přeju vám krásné kochání. 

 

  

 

 

Sdílejte na Facebooku
Please reload

Máma dvou divoženek. Sběračka darů
přírody. Nadšená kuchařka experimentátorka, která věří ve zdravé jídlo. S radostí se dělí o zkušenosti, jak při společném nakupování ušetřit čas i peníze a omezit plastové obaly.

A také, co z těchto surovin a darů přírody připravit. 

 

Autorka ebooku Nakupujeme společně: Objevte 6 výhod komunitního nakupování.

Více o mně se dozvíte tady.

Denisa Šimlová

Máma dvou divoženek. Sběračka darů přírody. Nadšená kuchařka experimentátorka, která věří ve zdravé jídlo. S radostí se dělí o zkušenosti, jak při společném nakupování ušetřit čas i peníze
a omezit plastové obaly. A také, 
co z těchto surovin a darů přírody 
připravit.  

Více o mně se dozvíte tady.

Denisa 
 Stáhněte si ZDARMA 
Nova titulka_final_mini.png
Nejnovější příspěvky
Please reload

Rubriky
Please reload

Potkáme se na Facebooku
Instagram
Please reload