O oblibě másla a recyklaci obalů z něj

06.05.2018

 

 

Ačkoliv vím, že tato informace může připadat někomu šokující, přiznávám zcela veřejně, že máme doma rádi máslo. Obzvláště někteří členové ho pár let dozadu byli schopni požírat rozměklé lžičkou jen tak bez chleba, hlavně ve verzi se saturejkou a špetkou soli či tymiánem a citrónovou kůrou. (Přiznávám se bez mučení.) Ach, kde jsou ta krásná léta...

 

Na spotřebu másla mé primární rodiny neměla vliv ani dávná vlna "zdravých" margarínů, která postihla většinu rodin v okolí. Nehnulo s námi ani několikerá zdražování v posledních letech. 

 

 

Hummus a tahini s medem

 

Dneska už doma máslo nejíme zdaleka tak často jako dříve. Významně jsme snížili konzumaci pečiva (byť toho domácího kváskového z mouky z malého mlýna) a objevili alternativy mazaní na chleba. Máme rádi třeba hummus, oříškové máslo a Divoženky se můžou utlouct po tahini s medem.

 

 

A jelikož už léta třídím jako divá a otázka přesycenosti naší planety obaly mě trápí čím dál tím více, z vyhazování máslových obalů do koše jsem měla špatný pocit. Kombinace hliníku a mastného papíru, co s tím?

 

Jak oddělit vrstvy obalu na máslo 

 

Zhruba před dvěma lety jsem se, už ani nevím kde, dozvěděla, jak jednotlivé vrstvy z máslového obalu od sebe hladce oddělit. Přišlo mi to geniální, od té doby to dělám a hliník dávám k recyklaci. Řekla jsem si, že by se vám to taky hodilo, tak tady pro vás mám postup, jak na to.

 

 

Pro oddělení dvou vrstev máslového obalu, papíru a hliníku, potřebujeme žár. Obal je proto potřeba dát krátce nad plynový hořák, na rozehřátou elektrickou plotýnku, kamna nebo do trouby. Jde i napařit. Já naše obaly od másla odděluju v troubě, když peču. Zapínat troubu jen kvůli obalu mi přijde jako ekonomický i ekologický nesmysl. 

 

 

Po chvíli začne papírová vrstva hnědnou a tvrdnout. Pozor, je třeba u trouby zůstat! Někdy stačí opravdu jen půl minutka, když je trouba hodně rozpálená. Pokud si totiž odběhnete nebo zapomenete, začne se celý obal
v troubě pálit a pekelně smrdět. Několikrát ověřeno.

 

Horký obal vyndáme z trouby. Na rohu by se vrstvy měly dát snadno oddělit. Odloupneme papír z hliníku. A máme hotovo: mastný papír a hliníkovou fólii.

 

 

Mastný tvrdý papír můžete zkompostovat, spálit v kamnech či na táboráku nebo samozřejmě vyhodit do koše. 

 

Hliník patří do kontejneru na kovové odpady. Poslední dobou jich vídám stále více ve městech i na vesnicích, takže snad nebudete muset svoje kovové odpady složitě udávat (= prosit) ve sběrných dvorech jako já dříve.

 

Ať se vám vrstvy obalů od másla dobře oddělují a nezapomínáte je v troubě...

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílejte na Facebooku
Please reload

Máma dvou divoženek. Sběračka darů
přírody. Nadšená kuchařka experimentátorka, která věří ve zdravé jídlo. S radostí se dělí o zkušenosti, jak při společném nakupování ušetřit čas i peníze a omezit plastové obaly.

A také, co z těchto surovin a darů přírody připravit. 

 

Autorka ebooku Nakupujeme společně: Objevte 6 výhod komunitního nakupování.

Více o mně se dozvíte tady.

Denisa Šimlová

Máma dvou divoženek. Sběračka darů přírody. Nadšená kuchařka experimentátorka, která věří ve zdravé jídlo. S radostí se dělí o zkušenosti, jak při společném nakupování ušetřit čas i peníze
a omezit plastové obaly. A také, 
co z těchto surovin a darů přírody 
připravit.  

Více o mně se dozvíte tady.

Denisa 
 Stáhněte si ZDARMA 
Nova titulka_final_mini.png
Nejnovější příspěvky
Please reload

Rubriky
Please reload

Potkáme se na Facebooku
Instagram
Please reload