Všude bílo aneb společný nákup mouky

20.03.2018

 

Jak už název napovídá, dnešní příspěvek nebude moc poetický. Ukážu vám, jak to u nás doma vypadá, když dorazí společná objednávka mouky. Tentokráte to bylo 110 kg mouky pro 6 rodin.

     

 Na začátek pro vás mám hádanku: zkuste uhodnout jednotlivé druhy mouky na obrázku výše. Najdete tam pšeničnou chlebovou, pšeničnou celozrnnou grahamovou, žitnou chlebovou a žitnou celozrnnou grahamovou. Zda jste hádali správně, se dozvíte na konci článku. 

 

    

 

 

Mouka do pytlů i vlastních nádob

 

 

Kdysi jsme mouku brali do vlastních nádob, ale nebylo to uplně praktické. Nabrání mouky ve mlýně trvalo hodinu. Paní mlynářka nebyla moc ráda, když se jí někdo v mlýnici "motal". Jednotlivé díly se mi pletly, nedokázala jsem tenkrát ještě druhy mouky od sebe snadno rozeznat. A ne všichni byli ochotni předem dovézt své nádoby k nám domů.

 

Pak jsme zkoušeli mouku kupovat v 50 kg pytlích a rozdělovat ji podle jednotlivých poptávek členů naší nákupní skupinky. Mouka přes tkaninu hodně prášila a naše auto po dodávce zůstávalo dlouho bílé. Můj muž jako hlavní nosič taky.

 

 

 

Celý byt bílý 

 

Bílá pak po přesypávání do jednotlivých přinesených nádob a pytlů byla nejen naše předsíň, ale prakticky celý byt, a to vždy, když si další člen naší skupiny přišel pro svou část. Starostí s přesypáváním a uklízením bylo dost a řekla jsem si, že už je to moc.

 

Nakonec jsme se ustálili na nákupu mouky ve velkých papírových pytlích při minimální objednávce 5 kg mouky od jednoho druhu. Pro ušetření obalů některé jednotlivé objednávky konsoliduju, a tak stejně přesypávám. Nemůžu si pomoct.. Použiju pytle z předchozích společných nákupů, mouky i jiných surovin. A tak máme doma stejně bílo. Hlavně, když mi u toho pomáhají naše divoženky. 

 

Pro naši rodinu přesypáváme rovnou do plastových kyblíků s víkem, které mi z přijdou na uskladnění mouky nejlepší. Vyhrávají, protože jsou recyklované (původně z restaurace hotelu), vlhku a molům odolné, mouka se z nich dobře nabírá, snadno se skladují a vymývají. 

 

A tady máte řešení hádankyTrefili jste se?

 

 

Sdílejte na Facebooku
Please reload

Máma dvou divoženek. Sběračka darů
přírody. Nadšená kuchařka experimentátorka, která věří ve zdravé jídlo. S radostí se dělí o zkušenosti, jak při společném nakupování ušetřit čas i peníze a omezit plastové obaly.

A také, co z těchto surovin a darů přírody připravit. 

 

Autorka ebooku Nakupujeme společně: Objevte 6 výhod komunitního nakupování.

Více o mně se dozvíte tady.

Denisa Šimlová

Máma dvou divoženek. Sběračka darů přírody. Nadšená kuchařka experimentátorka, která věří ve zdravé jídlo. S radostí se dělí o zkušenosti, jak při společném nakupování ušetřit čas i peníze
a omezit plastové obaly. A také, 
co z těchto surovin a darů přírody 
připravit.  

Více o mně se dozvíte tady.

Denisa 
 Stáhněte si ZDARMA 
Nova titulka_final_mini.png
Nejnovější příspěvky
Please reload

Rubriky
Please reload

Potkáme se na Facebooku
Instagram
Please reload